• Odwiedziny: 232037

Projekt "Leśna szkoła z klimatem"

Uczniowie klasy I TL A ZS im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
z wychowawcą i rodzicami realizują projekt „Leśna szkoła z klimatem” .
Jest to program opracowany we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Głównym założeniem programu jest uczenie przez działanie i wspólne spędzanie czasu na łonie natury.
Dnia 14.06.2023 odbyły się zajęcia dydaktyczno – integracyjne w Konopatach.
Celem spotkania była integracja zespołu klasowego , promowanie zdrowego stylu życia, inspirowanie młodzieży do podniesienia świadomości pro środowiskowej , tworzenie prawidłowych relacji społecznych.
Szanowny Panie leśniczy bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę, rzeczową prelekcję i miłe spotkanie.
Drodzy rodzice bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji , przygotowanie pyszności kulinarnych i wspólnie spędzony czas.
Była to prawdziwa przygoda ; czas na zdobywanie wiedzy, spacer leśną drogą, podziwianie piękna przyrody i śpiewu ptaków, zajęcia integracyjne, rozgrywki sportowe, ognisko.
Pani Jolu bardzo dziękujemy za udostępnienie miejsca /AGRO NATURA / na realizację naszego projektu.
Poprzez realizowanie grupowych aktywności w plenerze program „Leśna szkoła z klimatem” wspiera rozwój kompetencji interpersonalnych, umiejętności uczenia się pracy w grupie, komunikacji ,logicznego myślenia , kreatywności oraz samodzielności.
Wychowawca klasy
Teresa Piotrowicz