• Odwiedziny: 232063

Uroczyste obchody 50 - lecia Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej

Dla  Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej, 8 września był dniem wyjątkowym. Pracownicy szkoły wraz z licznie przybyłymi gośćmi, świętowali 50- lecie istnienia placówki. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od ponad roku, a trud włożony w organizację jubileuszu zaowocował niezwykle uroczystym i pełnym wrażeń dniem. Po mszy świętej, podczas której poświęcono nowy sztandar szkoły, boisko szkolne, na terenie którego odbyła się uroczystość, zapełniło się uczniami, absolwentami, byłą i obecną kadrą nauczycielską oraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. marszałek województwa mazowieckiego pan Adam Krzysztof Struzik, starosta powiatu żuromińskiego pan Jerzy Rzymowski, wicestarosta powiatu żuromińskiego pan Ireneusz Rejmus oraz przedstawiciele okolicznych szkół i instytucji. Płynęły podziękowania, gratulacje oraz życzenia pomyślności na kolejne lata. Po raz pierwszy wspólnie odśpiewano szkolny hymn.  Uczniowie zadbali o część artystyczną wydarzenia, a Koła Gospodyń Wiejskich zapewniły pyszny poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych gości. Korytarze szkolne zamieniły się w galerię zdjęć i kronik, dzięki czemu absolwenci mogli wspólnie powspominać czasy spędzone w murach szkoły. Jubileusz został przypieczętowany balem do białego rana.

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, bez wsparcia których obchody nie mogłyby przybrać takiego kształtu. Kadra kierownicza ZS im. Batalionów Chłopskich dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji jubileuszu oraz tym, którzy tego dnia zaszczycili ich swoją obecnością.