Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 rok

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca każdego roku.

6 luty 2024 roku to ważna data w kalendarzu działań naszej Szkoły, która po raz kolejny przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem : „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. Hasło to ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom sieci, bez względu na ich wiek, pochodzenie, czy miejsce zamieszkania. Chcemy, aby każdy mógł korzystać z Internetu bez obaw o swoje bezpieczeństwo i prywatność.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole został ogłoszony i przeprowadzony Szkolny Konkurs na plakat w formie elektronicznej pt.: „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. Na lekcjach informatyki uczniowie wypełnili ankietę online „Bezpieczeństwo w Internecie 2024 rok”, uczestniczyli w lekcjach online, pogadankach podczas, których poszerzyli swoją wiedzę na temat: cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych i stron internetowych, praw autorskich, ochrony danych osobowych, właściwych zachowań opartych na kulturze i szacunku w wirtualnym świecie.

Miło Nam poinformować, że został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. Prace wykonane przez uczniów były bardzo ciekawe i pomysłowe. Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów i wyróżniła prace, przyznając następujące miejsca:

I miejsce – Weronika Olewnik 3TEW

II miejsce – Alicja Grochowska 1TLA   Bezpieczny internet dla wszystkich-PLAKAT (genial.ly)

III miejsce – Amelia Marcinkowska 2TLA

Wyróżnienia :