• Odwiedziny: 232062

Dzień Ziemi 22 kwietnia 2024 rok

W 2024 roku Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy w poniedziałek 22 kwietnia pod hasłem „Planeta kontra Plastik”. Hasło to ma zwiększyć naszą świadomość o konieczności ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety. Dlatego też należy prowadzić edukację ekologiczną oraz popularyzować wiedzę o zagrożeniach życia na Ziemi (zmiany klimatyczne, susze, degradacja wód i lasów, zanieczyszczenie odpadami). Planeta Ziemia to nasz wspólny dom, o którym powinniśmy pamiętać każdego dnia przez cały rok.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta i w ten jeden symboliczny dzień odbył się Konkurs Ekologiczno – Chemiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas I i II zajmując następujące miejsca:

I. miejsce Bartłomiej Dobies 1TER

II. miejsce Julia Szynkiewicz 2TLB

III. miejsce Aleksandra Lipka 1TER

Dziękujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.