SZKOLNY TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”

Ludwik Wittgenstein.

SZKOLNY TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

w Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej

Od kilku już lat w szkołach w Polsce i na świecie organizowany jest Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Zespół Szkół w Zielonej również dołączył do tego wydarzenia w dniach 4-8 października pt. Szkolny Tydzień Języków Obcych.

Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty i wystawy przedstawiające kraje europejskie (Grecja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania) uwzględniając m.in. aspekt językowy i ciekawostki. Wystawę  można było podziwiać na parterze szkoły. Każdy ze zwiedzających również mógł podejść i pooglądać ciekawe eksponaty z danego kraju.

Przez cały tydzień wybrani uczniowie opowiadali o sobie i naszej szkole w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Uczennice zaprezentowały działanie „Kubka Pitagorasa” pochodzącego z Grecji oraz zaśpiewały piosenkę w 4 językach (angielski, niemiecki, hiszpański, polski). Efekty ich pracy można zobaczyć na fb szkoły oraz stronie internetowej. Przez cały tydzień radiowęzeł umilił przerwy muzyką z różnych krajów. Na lekcjach języka angielskiego rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu.

Szkolny Tydzień Języków Obcych to wydarzenie uświadamiające wszystkim, że warto uczyć się języków obcych.