Dzień Bezpiecznego Internetu 7 luty 2023 rok

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca każdego roku.

7 luty 2023 roku to ważna data w kalendarzu działań naszej szkoły, która po raz kolejny przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem : „Chcesz o tym porozmawiać?” Motywem przewodnim będzie więc promowanie bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowej, szerzenie świadomości uczniów i rodziców na temat zagrożeń w Internecie oraz otwarcie dialogu na temat obecności w sieci – bez cyberprzemocy, hejtu i trollowania.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Naszej Szkole został ogłoszony i przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczny Internet”. We wszystkich klasach na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych uczniowie wypełnią ankietę online „Bezpieczeństwo w Internecie”, przeprowadzone zostaną pogadanki i dyskusje na temat korzyści i zagrożeń w sieci, omówiona zostanie problematyka bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczny Internet” Prace wykonane przez uczniów były bardzo ciekawe i pomysłowe. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Kacper Trafny 1TLA

II miejsce – Wiktoria Karpińska 1TLB